poniedziałek, 17 grudnia 2007

Demo Triangulisa już wkrótce?

Niedługo powinien nastąpić przełom w historii powolnego kreowania i dojrzewania Triangulisa. Dosyć męczenia się z power19, osobnymi tłumaczeniami poszczególnych elementów świata na każdym z forów. Wreszcie wydajemy w pdf'ie wersję demonstracyjną naszego systemu RPG. Wreszcie będzie można wydrukować próbne materiały i rozgrywać pierwsze sesje. Wreszcie.

Szacujemy, że demo będzie miało min. 20 stron. Osobiście dla mnie jest to optymalna objętość. Jeżeli wyjdzie tego więcej - to lepiej dla odbiorców, więcej materiałów. ;) W demie nie zabraknie opisu świata, zalążka mechaniki, postaramy się zaskoczyć wszystkich grafikami i oprawą. Nie mogłem w tej kwestii liczyć na św. Mikołaja, ale mam nadzieję, że spełnimy oczekiwania wszystkich. Sami się zresztą przekonacie. Demo przy najlepszych obrotach zostanie wydane w okresie świątecznym. Jeżeli nie - to tuż po sylwestrze.

Po publikacji próbki Triangulisa, zaczniemy konkretniej działać. Na początku jednakże najważniejsze jest przyjęcie. Osobiście bardzo się boję, że wieść o demie przyfrunie i odleci - każdy zapomni, a tylko nieliczni dostrzegą materiały. Muszę i musimy się z tym liczyć niestety - w końcu Triangulis to nie nWoD, czy Klanarchia. Z drugiej strony jestem optymistą i muszę po prostu wierzyć, że odniesiemy jakiś tam sukces. Ciepłe przyjęcie Triangulisa będzie dla nas zielonym światełkiem do dalszych działań. A wówczas...

Lada potem weźmiemy się zapewne za oficjalną stronę, którą postaram się dopieścić. A później to promocja - będziemy szukać patronów, sponsorów, a w końcu spróbujemy oszacować nasze szanse na wydanie Triangulisa przez profesjonalne wydawnictwo. A może się uda? Kto wie, w końcu marzenia się spełniają.

9 komentarzy:

Wyraj pisze...

Trzymam kciuki, i czekam z niecierpliwoscia
Mam nadzieje, ze demo bedzie wczesniej dostepne niz po sylwestrze ;)

Jarek pisze...

Miało być w końcu skromniejsze to demo, ale się uparliście ;P
Powodzenia, spróbuję pomóc w nagłośnieniu sprawy.

arthas40 pisze...

@beacon:
Wiesz, zauważyłem, że zdania są strasznie podzielone w tej kwestii. Zdarzały się nawet osoby chętne na 40-stronicowe pdf'y! (i nie była to osoba będąca laikiem RPG).

Wyszło, że optymalnie będzie ze 20 stron - dokładnie jeszcze nie wiadomo. Tekstu o świecie i mechaniki będzie raczej z 15 stron, dodając do tego grafiki, ogólny skład i cytaty, itd... no to akurat będzie.

Aaron pisze...

Nieźle. Licze, że się nie zawiode. Jak coś mogę pomóc :)

Zuzanna pisze...

Świetnie !!! Czekamy z niecierpliwością !! Co do profesjalnego druku w wydawnictwie to jestem pewna , że jeżeli będziecie bardzo "chcieć" to napewno się uda !! Optymizm i zapał to robienia tego co się naprawde kocha to podstawa, która naprawde jest w stanie czynić "códa" ;]
Pozdrawiam w te zimne grudniowe wieczory ;]

Frey pisze...

Dzięki za ciepły komentarz, postaramy dać z siebie wszystko. Dobre teksty, troche nowości, coś tam o mechanice, jakiś nowe szkice, moze jakiś concept ary, moze ładna oprawa graficzna :D Ogólnie postaramy się.

Wyraj pisze...

No i co z tym demo :P

arthas40 pisze...

No jeszcze trzeba trochę poczekać - jak zwykle historia pokazuje nam, że obsuwa to nierozłączny towarzysz. :)

Opóźnienia są głównie z powodu korekcji: osoba, mająca za zadanie skorektorować tekst w czasie świąt niestety, niestety zrezygnowała. Od Nowego Roku beacon oficjalnie się zajmuje korektą - ale ze względu na naukę, itd. to trochę zajmie.

Gdybym wiedział, że tak się stanie, w ogóle bym nie publikował jeszcze wzmianki o demie. Sam jestem niecierpliwy i nie mogę się doczekać. :D

Wyraj pisze...

A tam korekat!! :D Ja wtorny analfabeta nie potrzebuje takich czarow :D